KRS 0000083356 Cel szczegółowy: Anna Bartuszek

sm, subkonto, jak mi pomóc

 

Ok, to jest moja strona o tym, co mam, żeby uświadomić dlaczego bardzo chcę to choć trochę STŁUMIĆ:)

Ja, kiedy mnie zdiagnozowali, nie miałam pojęcia co to jest bo nigdy o tym nie słyszałam. [Szczęśliwi, którzy nie znają chorób, co?]

 

SM pojawia się, kiedy dochodzi do uszkodzenia materiału ochronnego czyli mieliny wokół nerwów w centralnym układzie nerwowym (na centralny układ nerwowy składa sie mózg i rdzen kregowy). Uszkodzenie mieliny zwalnia, zniekształca lub nawet hamuje przekazyinformacji z mózgu do innych czesci ciała, które przez to przestaja prawidłowo funkcjonowac. Proces zwany demielinizacja.

To tak jakby oskrobać kabel w izolacji z tej izolacji.

SM jest choroba autoimmunologiczna, co oznacza, że układ immunologiczny (odpornosciowy) organizmu atakuje swoja własna tkanke w błednym przekonaniu, iż jest to obce ciało. W przypadku SM system immunologiczny atakuje mieline w mózgu i w rdzeniu kregowym.


SM przebiega inaczej u każdego z chorych. Nie ma dwóch osób, które choruja tak samo. U niektórych SM charakteryzuje  sie okresami rzutów i remisji, podczas gdy u innych ma forme progresywna. Zawsze jednak
czyni życie nieprzewidywalnym. Wiekszosc osób u których dopiero zdiagnozowano SM, cierpi na rzutowo – remisyjna postac choroby. Niewielki odsetek ma pierwotne postepujace SM.

 

SM jest nieprzewidywalne. Objawy moga wystapic w każdej chwili, w jakiejkolwiek kolejnosci. Moga trwac przez kilka godzin, czy dni, tygodni lub miesiecy. Można miec kłopoty z okresleniem, kiedy sie pojawiły po
raz pierwszy. Niektóre z nich już nigdy nie znikaja. Wiele objawów SM, takich jak zmeczenie, nie jest widoczne dla innych
ludzi.

A zatem, esemowiec, od momentu diagnozy, żyje na bombie. Ponieważ chwilowo nie ma leku, który by znacząco poprawił mój stan, postanowiłam skoncentrować się na rehabilitacji opartej na metodzie PNF i NDT BOBATH. W związku z tym codziennie staram się ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanych terapeutów. Wiem jak ważna jest rehabilitacja, dlatego środki, które uda mi się zebrać na subkoncie, przeznaczam na profesjonalne ćwiczenia indywidualne.

Jeśli chcielibyście kiedyś

- wyskoczyć ze mną na piwo/herbatę,

- pośmiać się na głupim filmie w kinie, do którego trzeba przecież dojść, czy może (ekstremalna opcja)------------>

- pospacerować (!!!)

 

pomózcie zapewnić mi więcej godzin ćwiczeń. Po prostu.

SUBKONTO MAM W PTSR.ORG.PL I WŁAŚCIWIE TAM MOŻNA ZNALEŹĆ INORMACJE O PRZEKAZYWANIU DAROWIZN DLA POSIADACZY SUBKONT.

Dla darowizn z Programu Leczenia I Rehabilitacji :

81 1440 1390 0000 0000 1569 1646, w tytule przelewu trzeba wpisać PLIR i Imię i Nazwisko osoby, którą chce się wspomóc.

Dla jasności- to wszystko znajdziecie na stronie ptsr.org.pl

 

Jak przekazać jeden procent?

1 procentJeśli pracujesz, otrzymujesz od pracodawcy roczną deklarację podatkową PIT 11/8B i masz obowiązek rozliczenia się z fiskusem, z podatku należnego od Twoich rocznych dochodów. Oczywiście, także jeżeli prowadzisz własną działalność lub po prostu osiągnąłeś jakieś dochody podlegające opodatkowaniu, także musisz się rozliczyć.

Od tego roku zostały zmienione zasady przekazywania jednego procenta. Teraz jest to jeszcze łatwiejsze, ponieważ pieniądze przelewa za nas Urząd Skarbowy. Trzeba jedynie powiadomić go, kogo chcemy wesprzeć!

  1. Oblicz podatek należny wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając zeznanie PIT (np. PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-38).
  2. W zeznaniu podatkowym znajduje się rubryka „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”. W tej rubryce wpisz następujące dane:
    • nazwa OPP: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, pl. Konstytucji 3/72, 00-647 Warszawa
    • numer KRS: 0000083356
    • wnioskowana kwota: podziel kwotę swojego podatku przez 100, zaokrąglij do pełnych dziesiątek groszy w dół i wpisz w tej rubryce
  3. Następnie przechodzimy ciut wyżej do rubryki „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” (ta rubryka znajduje się odpowiednio w: p. 134 w formularzu PIT-28, p. 311 w formularzu PIT-36, p. 107 w formularzu PIT-36L, p. 128 w formularzu PIT-37, p. 59 w formularzu PIT-38) i wpisujemy tam: "PLIR - Anna Bartuszek"
  4. Teraz już pozostaje tylko złożyć zeznanie podatkowe w normalny sposób. Przekazaniem pieniędzy zajmie się Urząd Skarbowy.


ministat liczniki.org


hit counters

A to jest moje, bliskie mi bardzo czytadło:
Anna Bartuszek Z widokiem na Mont Blank
Gdzie się fikcja z prawdą przeplata.