KRS 0000083356 Cel szczegółowy: Anna Bartuszek
RSS
poniedziałek, 19 stycznia 2009

 

-Biuro adwokata Kutasa, słucham?

 

Po węgiersku [kutosz];)

 

Wiem, to takie niskie. Ale wtedy na stypendium mnie bawiło.

21:54, annablack
Link Komentarze (1) »
Mea culpa. Zjadłam kostkę czekolady. A chciałam być taka harda. Poza tym nie mogę pisać bo mi się co i rusz lewa rączka obraża. Będę musiała znów przejść na pismo obrazkowe...
21:41, annablack
Link Komentarze (8) »
Właśnie się dowiedziałam, że zwolnili moją koleżankę. Teraz powinni podpisać z nią umowę na czas nieokreślony, dlatego bardziej opłacało się zwolnić na miesiąc i potem podpisać nową. Mam nadzieję, że tam już nie wróci.
14:58, annablack
Link Komentarze (4) »
Huh, miałabym zlecenie tłumaczeniowe. Już na urlopie;) bo na dniach mi się urlop zaczyna. Tłumaczenie z francuskigo dokumentów sprowadzonego auta. Ale nie jestem przysięgłym, więc klops. Bywa i tak.
13:17, annablack
Link
Bardzo dobry dzień się zacząl. Ćwiczenia idą jak krew z nosa przy zaburzeniach krzepnięcia:). Zaraz biorę się za pisanie i ćwiczenie bezwzrokowości.
11:20, annablack
Link Komentarze (9) »

Muszę tu umieścić, bo pęknę, jak się nie pochwalę. Paczcie co dostałam. Yeaaaaaaaah! Kulka śpiewa Iron Maiden!:)

 

 
Dobrego dnia. Nie dajcie sobie dmuchać w kaszę. :D
10:00, annablack
Link Komentarze (2) »
niedziela, 18 stycznia 2009
Siedzę i piszę. Zaprzyjaźniona pani, z którą mam rehab mnie natchnęła. To już trzecia, obok la mammy i Psycho osoba, która twierdzi, że muszę to wszystko opisać. Heh, za dużo tego chyba było, ale w sumie co mi szkodzi. Ćwiczę bezwzrokowe przynajmniej.
18:39, annablack
Link Komentarze (53) »
Kurcze, dziś jestem żarta. Otworzyłam lodówkę i znalazłam tam stare pęto kiełbasy. Chyba poświątecznej. Połówkę skrytożerczo wchłonęłam (przecież nie mogę na oczach padre, który je kanapki z chlebka Wasa z serkiem itd, generalnie mało je, jak na takiego dużego faceta-marynarza;), ale stateczny brzuch mu się wchłonął jak nie je. On je mniej niż ja!) Kiełbacha była twarda, ale potraktowałam to jako ćwiczenia szczęki;) i wróciłam do ćwiczeń cielesnych. Zastrzyk białka przed  ćwiczeniem dał mi na pewn siłę;). Poza tym, jak się wymierzyłam i stwierdziłam, że 'spadywam', musiałam zeżreć kiełbachę. Odruch obronny. Bo generalnie ja nie lubię mięsa.
13:37, annablack
Link Komentarze (2) »
Czy ktoś z Was wie, ile się czeka na opis rezonansu na Banacha? Akurat na Banacha robiłam dawno i z przeproszeniem citowo. A teraz interesuje mnie standard. Hm?
12:29, annablack
Link Komentarze (8) »
Cześć. Odzywam się tak późno, bo w tej wiejskiej okolicy czasem nie ma netu. I to jest właśnie ten czas.
Mam nowego znajomego od wczoraj. Kolega z rewirów Saska Kępa/Grochów. Już go lubię, bo dał mi prezent:). Dostałam płytę Gaby Kulki w mp3 i właśnie po raz któryś jej słucham. Jak chcecie wybadać temat, zapraszam tutaj. Fajna. Taka polska Tori Amos.
Czas bez netu spędziłam pracowicie- ucząć się trochę pisania bezwzrokowego. Nadal nie opanowałam, bo jestem leniwa.
12:00, annablack
Link Komentarze (7) »
sobota, 17 stycznia 2009

Mama do mnie zadzwoniła z dyżuru. Wyciągnęłam z niej, że...się boi. Boi się, że lek na mnie nie zadziała, gra się toczy o dużą stawkę. Trochę mnie tym przygniotła, bo wolałabym, żeby się nie bała. Ale wiem, jak to wygląda, no i...w pewnym stopniu ją rozumiem. Skoro nic do tej pory na mnie nie działało, to naturalne jest, że się boi.

Ja staram się zagadać strach.  Staram się wmówić sobie i jej, że wcale się nie boję, bo wiem, że ma być dobrze, że zadziała. Chyba muszę w tych nadchodzących dniach przeprowadzić sugestywną autoterapię.

W dodatku nic co brałam do tej pory nie działało nie tylko dobrze, ale źle (dzięki Bogu) też nie. Przyjmowałam duże dawki różnych specyfików i żadnego z nich nie musiałam przestać brać, bo-dajmy na to-organizm mi się buntował. Nie. Przestawałam, jak po prostu już traciłam nadzieję, że zadziała.

 

Sugestywna autoterapia...muszę chyba przejrzeć gruntownie moje sukcesy życiowe, żeby uświadomić sobie, że nie wszystko, czego się podejmowałam kończyło się porażką. A jak sobie uświadomię, że akcję podania nowego leku mogę potraktować jako swego rodzaju pozytywne wyzwanie, może zachowam właściwe nastawienie.

17:57, annablack
Link Komentarze (16) »

Gadałam z M. Tym, którego przenocowałam na mojej saskokępianej podłodze onegdaj;-)

M. się zdenerwuje zapewne, że piszę publicznie o jego planach, ale piszę dlatego, bo może ktoś kogoś zna itd. M. chciałby zorganizować dla mnie koncert w Gliwicach. :D A za wokal będę  robić ja. Hehehheh, oczywiście żartuję. Ma fajny pomysł, żeby uderzyć do tych szaleńców, co grali na polskim Woodstock. Ja bym się ucieszyła, żeby ktokolwiek chciał dla mnie zaśpiewać:D. Nie musi być z Woodstocku.

 

A, coś mi się przypomniało. Heh. Muody mnie zaczepił dziś w nocy, żeby powiedzieć, że pisarz bloga o nazwie Kominek wygląda jak mój Były. I podał link do bloga. Wiecie, ja jestem przekorna, jak za kimś lecą tłumy, to ja najczęściej w przeciwną mańke, hehhe. Tym samym pierwszy raz chyba odwiedziłam ten blog. Czy podobny? A cholera wie. Może trochę, ale..czy ja wiem? Eeee.

 Kupiłabym jakąś fajną książkę. Przeglądam net w tej kwestii.

 

 

 

13:55, annablack
Link Komentarze (6) »

Heh. Zjadłam dżogurt, wypiłam kawę i mnie na 1,5h ścięło. Don't ask me why. Może- bo sobie pomyślałam, że po śniadanku idę ćwiczyć, hehe.

Ja jestem z tych normalnych = leniwych. Nawet jak usiłuję się zmienić, to wiecie- za długo byłam leniem do ćwiczeń. Ja zwiewałam z wuefu, załatwiałam sobie lewe zwolnienia.

Aż się dziwię, że na studiach ćwiczyłam. I tylko raz jak na siłownię weszłam w glanach, bo zapomniałam się przebrać, Pan magister prawie dał mi wilczy bilet. A wiecie jakie to głupie uczucie kiedy chodzisz na siłownię trzy razy w tygodniu po 90min żeby wyrobić normę studyjną szybko i w jednym semestrze, aż nagle, pewnego dnia zaczynasz czuć coś dziwnego. Nie wiesz o co biega, ale masz wrażenie, że mięśnie nóg masz przećwiczone. Nie wiesz o co chodzi, więc masujesz, bierzesz rozluźniające kąpiele, na siłowni się obijasz, żeby oszczędzać te "przećwiczone" mięśnie. Pewnego dnia wracasz busem do domu, trzymasz się rurki i nagle- pach- jedno kolano ci się samo zgina. Myślisz sobie- może to z tego przeciążenia, z tłoku w 521...Idziesz do domu i czujesz, że się zataczasz. Dziwniej niż wtedy, kiedy się upijesz. Przerażony dochodzisz do domu, padasz na łóżko.

-Nie wiem o co chodzi!!! Co się dzieje z moim organizmem?!

La mamma mnie nagle przytula. My nie jesteśmy rodzina amerykańska. Raczej się mało dotykamy. Słyszę:

'Nie chcieliśmy ci mówić wtedy, jak straciłaś wzrok(13 miesięcy wcześniej). Mieliśmy nadzieję, że następnego rzutu już nigdy nie będzie. Masz stwardnienie rozsiane. Ale nie martw się, będziesz mogła mieć dzieci.' - usłyszałam.

I jak obuchem w łeb. Najlepsze jest, że ja nie rozumiałam, co ona mówi. Co to jest to stwardnienie? Stwardnienie czego, przepraszam? I dlaczego ma taką okropną nazwę?! I wtedy nastąpił pierwszy etap psychologiczny. Tzw. wyparcie. Nie przyjmowałam do wiadomości tej choroby. Etap wyparcia standardowo trwa duuużo krócej, niż u mnie, chociaż gdy mowa o ludzkich zachowaniach nie ma czegoś takiego jak szablon. Ja wypierałam istnienie tej choroby we mnie...chyba z 6 lat.

 

Dobra, tyle o smętach. Ale do czego zmierzałam? A, że ćwiczyłam trochę, zaraz idę na drugie starcie.  Tylko załączę Rock Megastację.net :-)

 

11:55, annablack
Link Komentarze (5) »
Cześć chłopcy i dziewczynki. Gadałam wczoraj z la mammą. Boi się tego podania leku. No bo..jestem lekarskim dzieckiem i jak coś się może spieprzyć, to najczęściej lekarskiemu. Uspokajałam ja, że czego jak czego, ale przyjmowania farmakologii nigdy się nie bałam. Ważę sobie to lekce, właściwie od zawsze, bo wiem, że mam silny organizm. Zaczęłam jej mówić, jak jestem napalona, że na różowej chmurne, 10cm ponad chodnikami itd...a ona, że się boi i chce być przy mnie, jak mi to będą podawać. La mammo, chemia mnie nie ruszyła! Mój organizm pił ją jak wodę. Czego mam się bać? Usiłowałam do Niej przemówić, ale nie wiem, czy się udało.
08:42, annablack
Link Komentarze (3) »
piątek, 16 stycznia 2009

Wieczorna pora ma swoje prawa muzyczne.

 

 

22:42, annablack
Link Komentarze (1) »

Wiecie, dowiedziałam się od innej aptekarki, że ma akurat sprowadzone dwie dawki Tysabri. Jutro jeszcze się zdzwonimy, żeby uzgodnić szczegóły. Jedną biorę na bank, a drugą chcę, żeby mi przetrzymała przez miesiąc. Już mi się gęba cieszy. A wiecie, że nawet Grześ, mój potencjalny osobisty kierowca mnie wspomógł? A nie podawałam mu żadnych danych, nic. Jaki wniosek? Jak ktoś chce znaleźć, znajdzie.

 

Cały czas unoszę się na różowej chmurce.

 

Z innej beczki: Ciekawe, czy wypada do kriokomory wejść w dwuczęściowym kostiumie w panterkę? Czy, heh, przesadziłam? Bo sądząc ze zdjęć z różnych folderów, ludzie tam wchodzą jak najbardziej skromnie ubrani i zakryci, no bo to niby jak iść do lekarza... Szykuję się, żeby wziąć skierowanie na kriokomorę- a nuż mi to pomoże? Takie minus sto stopni? Może być ekscytująco.  A ten kostium, to moja bielizna. Ale wygląda jak kostium, heheh.

22:00, annablack
Link Komentarze (5) »

Panga była z przyprawami i warzywami. No cóż, nie jestem już wreszcie głodna:) I nawet ochota na lody wspomniane wcześniej już mi przeszła.

Mam czekać na odpowiedź z naszej apteki w sprawie Tysabri. Pani aptekarka nie bardzo znała temat, ma się dowiedzieć i zadzwoni. Spoko, myślę, że w poniedziałek będzie wszystko wiedzieć. Kwestia rozliczania z PTSR też była dla niej niejasna, chociaż dokładnie wyjaśniłam. Z PTSR jeszcze w takiej kwestii nie współpracowali, więc dałam jej nr telefonu i sama się dopyta w kwestii fakturowania.

Temat zus na razie olewam, bo za bardzo mnie irytuje.

Pani Psycho na terapii stwierdziła, że jestem pojętnym pacjentem i nareszcie widać, że to co robimy ma przełożenie na mój sposób myślenia. Ja też to widzę i to jest super. Przez najbliższe 2 tygodnie mam kontynuować chwalenie się. To ciekawe, ale jak wiem, że mam się za coś chwalić, codziennie próbuję zrobić coś dobrego, żebym miała się za co pochwalić. Trochę to na siłę, ale z drugiej strony mam motywację, żeby zrobić coś dobrego.

Miałam też, podobnie jak przy rozpoczęciu terapii te 1,5 roku temu podać i zhierarchizować trzy najważniejsze dla mnie wartości. Napisałam: 1.przyjaźń 2.zdrowie 3. praca.

 

'A nie ma miłości? Przyjaźń na pierwszym?'

-Nie znam się na miłości, ale przekonałam się, że przyjaźń to najcenniejsze, co można sobie wyobrazić.

 

'Zdrowie nie na pierwszym?'

-Jak ma się przyjaźń, to łatwiej znieść niedobór zdrowia.

 

I tak sobie rozmowa płynęła. 

 

'A jeśli lek nie zadziała?'

-Mam plan B na dalsze życie. 

 

18:12, annablack
Link Komentarze (8) »

Zmęczona, zła i głodna. Siedzę w piwnicy, na wyrku z kompem na kolanach. Właśnie przyszedł sms. Niestety, nie chce mi się wygrzebać telefonu z torby, która stoi tak, że żeby go wyjąć musiałabym wstać z wyrka. A w życiu. Wszystkie tak zwane mięśnie mnie bolą. I jeszcze to zdrowe odżywianie. Czemu, jak człowiek chce jeść naprawdę zdrowo, musi jeść niskokalorycznie? Bo wszystko co niezdrowe jest wysokokaloryczne. Nie chcę się odchudzać, do cholery, tylko chcę się zdrowo odżywiać. A to, wygląda na to, że jest równoznaczne z odchudzaniem. Szczególnie, że jestem nieruchawa, więc jem to, co do domu przyniesą. A przynoszą same zdrowe.

Co najmniej pół roku nie piłam piwa. Bo u rodziców jest zdrowo i antyalkoholowo. Ta zdrowa zajawka mnie w sumie cieszy, no bo robię coś dobrego dla swojego organizmu. Niezła odmiana po dwóch latach opychania się gotowcami i polewania tego piwem, względnie winem, ale jak mam zły dzień- jak dziś, niesamowicie mnie to wpienia. Zjadłabym lody z bitą śmietaną i sosem czekoladowym. 

15:14, annablack
Link Komentarze (7) »
Kurdeż. Przyszło pismo od zusu. Cholera. Domagają się przedstawienia bardziej szczegółowego zaświaddczenia o studiach. Może godzinę rozpoczęcia studiów też mam podać? Ale jest to wystarczający powód, by zablokować działania w sprawie wniosku. Fak. I nawet nie mogę powiedzieć, że mam to w dupie, że olewam występowanie o rentę. Potrzebna mi bezpłatna opieka zdrowotna...Ech. Jestem zirytowana.
13:17, annablack
Link Komentarze (4) »
Archiwum


ministat liczniki.org


hit counters

A to jest moje, bliskie mi bardzo czytadło:
Anna Bartuszek Z widokiem na Mont Blank
Gdzie się fikcja z prawdą przeplata.