Przekorna bestyja. Buntowniczka, ale zawsze w słusznej sprawie. gg:2855672
RSS
sobota, 28 listopada 2015

"Powoli pogoda się zmienia w Polsce (...) 2015 to najcieplejszy rok w historii pomiarów" powiedział TVN24. Czuję to. Dzień zacząć od różowej na uspokojenie o tym świadczy. Sytuacja w domu niepokoi. Staram się o tym nie myśleć, skupiając się na jakichś dotyczących mnie durnotach.

Dzisiaj impreza rodzinna, duża, w sumie dziesięć sztuk. Zejdę, czy znowu będą mnie znosić? Czego się nie robi, żeby nie myśleć o tym, czego się boję...

09:23, annablack
Link
piątek, 27 listopada 2015

Poruszyło mnie. Jestem z tych, którzy pamiętają, jak wyglądała Bogumiła Wander. Dzisiejsi młodzi nie wiedzą kim ona była. Rany, no postarzała się, jak każdy z nas się postarzeje, szybciej lub wolniej, zależnie od genów, od trybu zycia nie, bo jak ktoś ma dobre geny, nic mu nie zaszkodzi;). Zobaczyłam Bogumiłę Wander, no wstyd mi, ale to nie było do otwierania, na onecie mnie zaskoczyła. I nie zgadzam się z tym, co zobaczyłam. Dla mnie Bogumiła Wander to świetna prezenterka TVP, prowadziła Koncert Życzeń, jak byłam malutka, siedziałam na poduszce na podłodze, bo jak zwykle miałam zapalenie pęcherza. Tak, jak byłam malutka miałam, potem nie i teraz chorobowo często mam...Takie życie.

Smutno mi jakoś. A z plusów: zauważyłam, że lewą dłoń mam silniejszą. Pewnie przez prąd, którego nie stosuję...

Ej, PMS? Jeszcze nie powinno być, a tak mi smętnie. Dlatego, że prądu nie zażywam może. Spróbuję wytrzymać do końca weekendu.

 

Jak się nastawić pozytywnie na Święta? Drugie Święta bez Babci, krzywo.

19:01, annablack
Link

Nie spałam, bo w dzień nie sypiam. Niedobrze mi, migrena? Znowu obiadu przez to nie zjadłam. Wiem, wiem, nie zjadłam, bo nie wątróbka;).

Jakoś tak byle jak.

15:31, annablack
Link

Wolny dzień od rehabu to jak urodziny.

10:33, annablack
Link

Faktem jest, że jestem jak socjalizm. Taki mam luz, spytam dziś Gosi jaki ma plan na moją fizykoterapię. Pierwszy dzień bez mąk porannych, żebym się nie przyzwyczaiła do takiego luzu...se tworzę taki kierat, to potem nie mogę się odnaleźć. Już piątek? Chyba łatwo w miarę ten ekstremalny stan i niewyspanie permanentne zaakceptowałam, biorąc pod uwagę, że w poniedziałek myślałam, że to sobota. Spałam osiem godzin, mimo że pełnia  i czuję się wyspana. Czyli: kolejna  złota myśl: Jeśli jesteś dostatecznie zmęczony, po prostu śpisz.  Czuję się jakaś... mocniejsza? 

Coś w tym musi być, bo dziś nie mogę uwierzyć w te 192 kopy i 53 wznosy lewej ręki do pełnego wyprostu, przecież lewe części mnie są mega słabe...

Bo najlepiej to nie wiedzieć, że się "nie da" i po prostu zrobić.

08:17, annablack
Link
czwartek, 26 listopada 2015

Hy, zeżarłam dziś wątróbkę, przepowiadając sobie, że ludzie różne rzeczy jedzą, nie zawsze to musi być dobre, niektórzy robaki jedzą, a ponoć to bardzo zdrowe, anemii nie mam, no i zjadłam. Ja nie jestem delikatniusia, w różnych warunkach żyłam. Nie ma o czym mówić, to tylko żarcie.

Kolejna wątroba za mną. Kolejna krecha na kolbie;).

Ej, to jutro wstanę o...szóstej może. I jutro tylko rehab z Małgo.

Fajosko. Zrobić sobie wakacje, to najpierw nadźgać ćwiczeń przeróżnych, a potem 3/4 odwalić. I co? Las vegas:). Gdzie mój hamak i drink z palemką?

18:30, annablack
Link

Ale dostałam opieprz od Dorki, że faktycznie, nikt z uczonych nie pisał o mksymalnej ilości prądu na dobę, w przeróżnych instrukcjach do stymulatorów też tego nie piszą, bo to jest kwestia indywidualna, ale ćwiczyć od 5:30 przez 2,5 godziny, a potem mieć jeszcze godzinę rehabu, nie mając nawet wolnego dnia w tygodniu to jest to przegięcie. Prawie dwa tygodnie tak cisnę i ewidentnie muszę ODPOCZĄĆ.

 

Strasznie mi trudno się na to zgodzić, bo widzę efekty ćwiczebne nawet po jednym dniu stymulacji przykładowo skośnych brzucha.

Zrobię jeden dzień wolny, mając tylko rehab i zobaczę jak mi.

12:39, annablack
Link

Cześć pracy rodacy. Moja złota myśl na dziś: się musi, się da radę.

Jękoliłam, że sama mam trudności z ubieraniem, a nie ma mi kto pomóc, chlip, chlip, ale już nie potrzebuję żadnej pomocy. W niedzielę impra imieninowa padre - ciekawa jestem, czy sama dojdę do schodów, zejdę, a potem sama wrócę. Zarąbiście by było.

Policzyłam kopy w górę lewicą - nudziło mi się, to liczyłam. To jedno  z najtrudniejszych ćwiczeń, choć w sumie wszystkie mam trudne, bo łatwe po co ćwiczyć, dlatego od niego zaczynam. I wyszły 192 kopy (48 sytuacji "work". w każdej cztery kopy) . Czworogłowiec się cieszy, zapewne;). Agnieszka rehabilitantka by się zdziwiłą - specjalnie robiła mi zdjęcie uda, żebym zobaczyła różnicę. Słabe to było, wystarczyło mi powiedzieć: Ćwicz lewą, bo ma słabiej rozwinięte mięśnie!

Rozpołowiłam sobie ćwiczenia - godzinę zrobię po rehabie. Trzy godziny na odpoczynek powinny wystarczyć.

Zimno. Zmniejszyłam rozszczelnienie okna.

Posłucham sobie Organka.

 

08:11, annablack
Link
środa, 25 listopada 2015

No tak, wiem, że 150 min to nie trzy godziny,jeno dwie i pól - podstawówka za mną:-),tylko trzy piszę żeby lepiej brzmiało;-). Btw, wyczytałam, ciekawe czy to prawda, ze 30 minut fizykoterapii to jak 2 godziny na siłowni. Ja nie lubię się długo męczyć, bo, jak zostało wcześniej WIELOKROTNIE wspomniane, nie lubię ruchu. Widząc jak moje nieruchawe części zaczynają się ruszać, zaczynam wierzyć w sprzężenie zwrotne powodowane przez prąd. Malgo mówiła, że prąd toruje coś w mózgu (?).

No i znowu piszę w telefonie. Laptopa nie chce mi się włączać, zresztą,ostatnio nie było netu.

Nie wymyśliłam, co mam napisać dalej. Ta książka to samowolka słowna. Nikt tego nie wyda.

20:54, annablack
Link Dodaj komentarz »

Tak, rehabilitacja 1,5 godziny po skończeniu trzygodzinnej terapii prądem musiała być słabsza niż być mogła. Nie zdążyłam odpocząć. Czyli?  Muszę jednak wstawać o czwartej, to wtedy o 8:30 skończę, a jak Dorka przyjdzie, jak dziś, o 10:50, zdążę odpocząć.

Dobrze było tylko na pierwszych dwóch prostych chodzenia, bo potem z sił opadłam i na rowerek już nie wsiadałam. Rowerek jutro. I to mi się właśnie podoba w codziennym rehabie: jak jednego dnia jest kiepsko, to można liczyć, że jutro będzie lepiej.

I najlepsze (to sobie zachowałam na koniec, żeby było na deser): Dorka powiedziała, że (-po 1,5 tygodnia prądu -to ja dodaję), jestem lepsza niż miesiąc temu. To, żebym była lepsza niż 15 lat temu, to ile mam  prądu zażyć?;))

Dorka podłączyła mi jeszcze prąd na brzuch. Pytam: tak taki do robienia brzuszków mięsień się wzmacnia;)? Usłyszałam, że prosty brzucha łatwo się ćwiczy i dostałam na skośne brzucha, które z zasady są słabsze, a przecież one trzymają tułów, więc są ważne.

Będę musiała ruchy sprężać, eby to wartko szło, jak dziś mi wyszło 3,5 godziny zabawy z prądem, to odpadnę trwale.

 

 

 

Mam już wolne! Jeden akapit książki napisałam. Może zara spróbuję dalej, ale słońce mnie oślepia teraz.

12:42, annablack
Link


Kwadrans temu zaczęłam trzecią godzinę prądu. Wszystko dlatego, że ciągle przerywałam, bo coś tam. Mam nadzieję, że skończę się w to bawić do dziewiątej.

Zauważyłam, że od wczoraj poprawiłam wynik wydolnościowy „machnięć' lewą na minutę. To na czworogłowca też, nie tylko wzmacniające kolano. I co? Jak zwykle – nic. Szybciej się ubieram i adidasy wdziewam, łatwiej staję do ubrania... I co? I nic, jest tak samo, do pracy nie pójdę, na dół nie zejdę. Tak sobie przepowiadam, żeby mi milej było.

Ciekawe do ilu operacji będzie dziś stał Jachu?

UPDATE:

No i pękły trzy godziny. Skończyłam wszystko, a nawet sama sobie przykleiłam elektrody, żeby mi prąd podnosił lewą rękę do pełnego wyprostu, żeby mi nie sprawiał bólu i żebym wydoliła do końca programu = 20 minut! W fizykoterapii lewej ręki mam najlepsze efekty z nas trzech:))).

08:49, annablack
Link
wtorek, 24 listopada 2015

Skończyłam nowennę do św. Charbela. „Ocal mnie od zła, którego nie jestem w stanie dźwigać” - słowa nowenny, przy których niechcący kiwałam głową. To jest tak, że w tym stanie właściwie potrzebuję pomocy we wszystkim. Ustać na nogach zakładając dżiny, wyjąć z szafy skarpetki...no ale jest jak jest, nie mam ubieraczy na co dzień. A założenie adasia i go zawiązanie? Wyższy poziom. Dlatego też codziennie zakładam i wiążę, traktując to jako ćwiczenie.

 

Łzy mi prawie w oczach stają, jak słucham jaka jest poprawa w porównaniu do zeszłego poniedziałku... No tak. Mama mówi, że rehabilitacja trwa. Wiem. Przykładowe „móżdżkowe”, czyli np. trzęsienie ręki wycofuje się najdłużej. Ile lat wycofywało mi się trzęsienie ręki? A i tak zapewne całkiem się nie wycofało. Umiem się ładnie podpisać i przy sprzyjających wiatrach wziąć z parapetu pełną płynu szklankę, ale...Jeść zupę umiem i mi z łyżki nie spływa...ale...

Wiem jedno. Choć mam kochaną rodzinę i wszyscy zawsze mi chętnie pomogą, jak poproszę, ale...często jestem sama i muszę sobie jakoś radzić. Dlatego wstaję ekstremalnie wcześnie, żeby zdążyć odmówić nowennę pompejańską (1h) i poćwiczyć (2h) przed przyjściem Agi.

No, to wtyka z radiem w ucho i idę spać?

20:24, annablack
Link

Strasznie trudno jest żyć poprawiając się tak szybko. Spoko, może i szybko się poprawiam, ale tak dużo miałam spieprzone, tak masakrycznie dużo, że jak się szybko poprawiam, to i tak nie ma to u mnie przełożenia na życie codzienne. Żeby dojść do tego, jaka byłam...hmmm...pół roku temu, jeszcze mi brakuje.

 

A, nie, poprawiło mi się to, czego nie ćwiczyłam: sięgam na parapet po pełny kubek marchewki jedną ręką, prawą, to prawa się trzęsła. Nie, że bez strachu, po coś gorącego pewnie dalej jedną ręką bym się bała. Dorka podłączyła mi elektrody na ramię. Wydoliłam tylko kwadrans. Ostatnie 5 minut odpuściłam, bo tak boleśnie kopał mnie prąd w ramię, że aż się przyglądałam, czy nie mam tam jakiegoś zranienia, pieprzyka, czy czegoś tam. Ale nie, normalnie mnie kopał, z sympatii.

 

„Chcesz rowerek, czy wolisz chodzenie?” Głupie pytanie. Zapytaj jeszcze raz.

Dosyć dobrze mi szło jak na kogoś, kto wstał o 4.

 

Skośnych brzucha nie robię, bo elektrody prawie nie trzymają. Czekam na nowe.

Chcę iść spać i obudzić się jutro.

12:52, annablack
Link

A, muszę się pochwalić: dr Jachu wczoraj stał przy operacji (to się nazywa „na hakach”?) do trzech operacji i dopiero przy trzeciej robiło mu się słabo (ta adrenalina...). Biorąc pod uwagę, że niemały jest, a stół operacyjny nisko, można sobie wyobrazić jak stał. Twardziel. Całkiem jak jego siostra.

A teraz to co usłyszałam w radiu i skojarzyło mi się z podstawówką; Ace of base „All that she wants”;). Śmieszne czasy.

09:28, annablack
Link

Kiedy o 4:30 się budziłam przed budzikiem, na kawę, z zamkniętymi oczami przepowiadałam sobie, jaki dziś dzień. No i, biorąc pod uwagę jaka jestem zmęczona, obstawiałam sobotę. A tu taka wtopa. Jeszcze  mam do zrobienia ze czterdzieści minut- ręka i dwubiegunowo  skośne brzucha. Dzień mam przewidywalnie prosty: kawa, godzina NP, paciorek, dwie godziny prądu, godzina rehabu z Dorką i jeszcze mam prąd do zrobienia, nie chce mi się, ale co pan zrobisz? Nic pan nie zrobisz;). Taki lajf.

Dzisiaj stwierdziłam że jestem jak socjalizm. Sama stwarzam problemy, żeby je potem  sama, rozwiązać. Pan z Trójki mi to zasugerował.

Wreszcie  ktoś nazwał rzeczy po imieniu.

 

 

 

Uch...Naprawdę dzisiaj nie sobota?

08:49, annablack
Link
poniedziałek, 23 listopada 2015

Hyh. No, wykończyłam elektrody. Nie da się ukryć, że jak przyklejam w cztery – pięć miejsc, to w osiem dni wykończyłam. Już pokrywanie lekko śliną nie bardzo pomaga. Zamówiłam cztery komplety na Allegro, bo najtaniej, może po nocy obecnym „nalepkom” się poprawi. Dzisiaj, jak dostałam dodatkowe – na rękę – inaczej przyklejane, w dodatku na dwa kanały czyli cztery elektrody naraz i nie pięć minut. Włączone na minut dwadzieścia, wydoliłam aktywnie machać ręką kwadrans. No ale nie pięć minut!

Małgo (i ja, i ja!) zadowolona z moich kolan -pochwaliłam się, że przyklejam przyśrodkowo nad kolanem tak jak mi kazała, bo, generalnie, obklejam sobie wszystko;-))). Fajnie jest, bo ewidentnie jest wzrost mocy = od zeszłego poniedziałku prąd zapodaję około 2 h, a w dni powszednie mam jeszcze po tym godzinę rehabu. Nie trzy kwadranse, tylko bitą godzinę.

Ale o tej porze jestem z deka zmęczona.

Małgo zauważyła, że szybciej chodzę (easy, z chodzikiem, więc się JESZCZE nie ma z czego cieszyć), ale wracam do normalnego, mojego tempa chodu.

Na brzuch elektrod nie przyklejałam, bo po prostu bałam się, że odpadną, albo mi śliny nie starczy.

15:14, annablack
Link

- Co cię dziś kopnęło? -spytała Aga.

- Poza prądem? To nic.

 

2h prądu dziennie od tygodnia zmieniło mi osobowość może:). Nie jest tak strasznie jak wczoraj, a wczoraj po 20 padłam spać. Czułam się tak źle, że nic nie mogłam. Teraz lepiej chyba. Trzeba się cieszyć do końca miesiąca, bo od grudnia ociepla się, dla odmiany:).

A zatem? Cieszmy się stałym tygodniem! 

10:18, annablack
Link
niedziela, 22 listopada 2015

Doktor Dżej był pierwszy. Wczoraj tak go głowa bolała, że nic nie pomagało. Ja dopiero dziś czuję, a mama jeszcze (!) nie czuje. Powiem Jachowi, że jak go będzie bolała głowa, niech do mnie dzwoni uprzedzająco, że niedługo będzie mi strasznie.:))).

 

A teraz siedzę i myślę: Marek się nie odzywa? No, no, nie siedzi w sieci, brawo, jeszcze szybkie spojrzenie na pasek zadań i w brecht. Zdecydowanie byłoby mu łatwiej się odezwać, gdybym miała włączone gadu..:).

 

To już nie włączam, bo po kiego. Ledwo żyję w tej zmianie. Takam wwrażliwa, że nie wiem!

I pomyśleć, że myślałam,, że za dużo prądu... Dla prądnicy?;)

18:03, annablack
Link

Czy ja wszystkiego muszę się dowiadywać przypadkiem. Człowiek mający chorobę, ale którego nigdy nic nie boli (a to wskaźnik przydatny w ocenianiu), poznaje, że jest jakaś zmiana pogodowa, jak dostaje migrenyi nie ma apetytu na obiad. Myślę: dupa z tym prądem, znowu sikam na potęgę. I co? Reaguję neurologią na zmianę pogodową. Nie widzę jej, ale czuję, że coś jest. Ochładza się? Sprawdźmy... niż przechodzi i będzie zimniej..A od początku grudnia na chwilę się ociepli. Hura, zmiany! Współczuję pogdowcom... Dobrze, że mam jasność, bo już chciałam odwoływać jutrzejszy rehab, ale jak to pogoda, to wytrzymam. Chyba.

16:00, annablack
Link

Ćwiczyć siedem dni w tygodniu jest przegięciem. Pomyślałam dziś: Kiedy odpocznę? Nigdy. Już mi znowu gorzej. Organizm się broni. Nikt nie pracuje bez jednego dnia odpoczynku. Chcę cisnąć aż się wykończę?

13:52, annablack
Link
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 512


ministat liczniki.org


hit counters

A to jest moje, bliskie mi bardzo czytadło:
Anna Bartuszek Z widokiem na Mont Blank
Gdzie się fikcja z prawdą przeplata.