Przekorna bestyja. Buntowniczka, ale zawsze w słusznej sprawie. gg:2855672
RSS
piątek, 09 października 2015

Czasem coś musi nie wypalić, żeby wypaliło coś - powiedział telewizor. I tego będę się trzymać. La mamma poinformowała, że jutro  wracają. Panowie poinformowali, że będę sama, bo wybywają randkować. Spoko, ale jako że w pokoju siedzę od pięciu tygodni, mam z deka dość, choć przecież jestem wytrzymała. Od poniedziałku ćwiczę na dole i odstawiam ten piiiiiiiiiiiiip chodzik. Znudziło mi się.

18:15, annablack
Link

Usłyszałam,że jestem śmieszna jak mam zmęcz. Dostałam zalecenie, żeby w weekend się wyspać. Z przyjemnością się zastosuję.

12:20, annablack
Link Dodaj komentarz »

Ajć. Budzenie się w środku nocy na NP jednak nie jest dobrym pomysłem. Zawsze lubiłam wstawać wcześnie, „skowronki” tak mają, ale teraz najchętniej budziłabym się o ósmej. Wczoraj obudziłam się o 1:50, zasnęlam o 3, jak skończyłam nowennę i obudziłam się znowu o 6, bo nie lubię wstawać jak Aga już jest. Muszę być pierwsza.

 

No i oglądałam mecz wczoraj, było początkowo tak, jak zapowiedziałam Jachowi: w pierwszych pięciu minutach się wydarzy. No i się wydarzyło, w trzeciej, kiedy Lewy wkopał od nas prezent Szkotom. Potem Szkoci wyrównali, potem -nie wiem, kiedy to się stało- Szkoci wkopali drugiego. Nie wiem, nie kojarzę momentu, a przecież cały czas oglądałam. Chyba. Możliwe, że w tych okolicach miałam pierwszy incydent narkoleptyczny. Potem już, w ostatnim kwadransie drugiej połowy oczy zamykały mi się tak, że mówiąc sobie: Kogo ja chcę oszukać, że widzę, co się dzieje na boisku, wyłączyłam telewizor i po prostu zapadłam w sen. Nie zdążyłam nawet zgasić lampki. Świeciła się całą noc. Obudziłam się o 4:20, wypiłam guaranę i zmówiłam ostatnią błagalną NP za mamę. Skończyłam o 5:30 i włączyłam Trójkę. Przywitałam i życzyłam dobranoc doktorowi, który obudzony przez idącego do pracy Bieliźniaka poszedł wyłączyć światło (w samochodzie), które całą noc się świeciło. Wrócił i poszedł jeszcze przekimać przed szpitalem. Ciekawe czy mu samochód odpali.

 

Jestem trochę zmulona i tęsknię za weekendem. Będę spała i spała i spaaała. Uwielbiam spać, jakem stary niedźwiedź. Jak byłam piękna i młoda, mega krótko spałam, życia mi było szkoda. A teraz mi nie szkoda

 

A: wyrabiam się słuchając w radiu Maryja koronki do miłosierdzia, od dwóch dni udaje mi się w ogóle nie parskać śmiechem, tak się skupiam na słowach, które wypowiadam i ich znaczeniu.

 

Aha, dostałam zwrot za PIT na konto. Zawsze musiałam dopłacać. A teraz? 7 zeta mi dali. Yeah!

A, kurde, dziewiąty dziś? Urodziny mamy. Nie będę dzwonić, ale eska wyślę.

07:49, annablack
Link
czwartek, 08 października 2015

Gadałam wczoraj z Kuku Masterem. Uwielbiam Gościa, bo mi rzuca nowe światło na specyfikę spastyki u chorych ludzi. Nie u wszystkich, aż tak rozwiniętej. Ja mam spastykę, ale nie silną, taką pitu, pitu, dlatego jeżdżę na rowerku, bo mi się zgina gdzie trza (tu się zgina dziób pingwina), jemu nogi się nie zginają, więc nie jeździ, bo nie może.

Kuku ma to, co mi się bardzo podoba: chodzi na spastyce! No, jak się ma silną spastykę, to się łatwiej chodzi, niż takim miętkim w kościach jak ja. Wspominaliśmy wczoraj jak byliśmy gdzieś tam, już nie pamiętam gdzie, na jakimś grupowym wypadzie i miałam brać prysznic po tym jak z łazienki wyszedł on. Odkręcam pewnie wodę i...prawie mi skórę wypaliło!

Kuku, chciałeś mnie zabić tą masakryczną temperaturą wody?! Nie ustawiałam sobie specjalnie, odkręciłam taką, jak ustawiłeś ty...rany julek, nie wyskakują Ci pęcherze od wrzątku? Ja się prysznicuję w chłodnawej wodzie....A Kuku na to, że mając tak silną spastykę, musi się zlewać wręcz gorącą wodą, wtedy wszystko się rozluźnia. I wtedy zrozumiałam, że ludzie są różne, że jak On mówi, że uwielbia upały, to po prostu musi je lubić, bo w chłodnej, czyli mojej ulubionej temperaturze, On jest cały zesztywniały = mega spastyczny i nie do życia (Kuba, nie moglibyśmy chyba razem wybrać miejsca wakacji, co?)

A ja uwierzyłam, że on naprawdę lubi taką niefizjologiczną temperaturę,że dałam mu ksywkę Master, że taki wytrzymały, a zawsze to lepiej, jak się zwali na miłość do ekstremalnej ciepłoty, niż wyzna wielką sztywność mięśni. Właśnie sobie przypomniałam, jak on ciągle na jakieś masaże chodził. Rozciągające. No tak, teraz wszystko mi się zgrywa: mając taką silną spastykę, musiał się ciągle jakoś tam rozciągać. Nie umiem sobie wyobrazić takiej potrzeby, bo ja nigdy z podobnych rzeczy nie korzystałam (luźna jestem;).

Teraz wszystko rozumiem i chorym, mającym spastykę ludziom, nigdy nie uwierzę, że tak sobie lubią;).

Kuku, rozwijasz mnie lepiej niż uniwersytet. Dziękować!:)

14:24, annablack
Link

No i co? Ja gotowa do walki, choć leniwa jak zawsze, ale Małgo ma grypę, a Dor ogarnia w tym czasie gabinet, zatem choć chciałam mieć rehab codziennie, się wzięło i się piiiiiiiiihp, odwołało;). To zapewne zaraz wpadnę w depresję z braku ruchu. Żeby być wiecznie młoda, ja muszę ćwiczyć, a jak jestem sama, to mam się na wszelki wypad nie ruszać. To co, będę czytać coś tam z kośćmi w tytule?

Cieszy wizja zobaczenia dziś najlepszego strzelca Europy:) Uwielbiam patrzeć na zaciętość w walce.

10:11, annablack
Link
środa, 07 października 2015

Huh. Powalczę sobie z butelką, bo dorwałam taką, której nie mogę odkręcić. Wiem, męczyłam ręce na rehabie, może to przez to. „Dobrowianko”, szykuj się!

Od 14 września mam rehab codziennie, czyli trzeciego tygodnia pracy pękła połowa. Jak mama mówiła...? Sześć tygodni będę z tego wyłazić? Mam nadzieję, że do tego czasu będę lepsza, niż byłam przed załamaniem.

 

A, tak se pomyślałam. Czemu państwo nie zapewnia niczego, żeby zaspokoić wymogi przypadające na stan, który mi stwierdzono? Niezdolna do samodzielnej egzystencji? A większość dnia jestem sama, czemu nie mam, z urzędu, pomocenika na czas, kiedy nikogo poza mną nie ma w domu..

Ale zdolna do pracy, a tam gdzie bym chciała pracować, to mnie nie chcą, bo chcieliby móc oglądać mnie na żywo w biurze. W sumie się nie dziwię, na mnie się miło patrzy, ale wnerwia taka niedorobiona świadomość społeczna.

 

17:37, annablack
Link

Hy, z Dorcią ćwiczyłam, rockową kobietą;) ponad godzinę chyba i wymogłam na niej, żebyśmy poznęcały się nad lewą ręką, no bo głowę myję tylko prawą ręką, lewej nie mogąc podnieść tak wysoko, prawą mogłabym kogoś skrzywdzić, a moc lewej pozostawia do życzenia.

Cisnęłyśmy lewą z oporami taśmowymi. Jęczę: Ja chcę mieć taką mocarną lewą jak prawą. Wiem, że  wózkowicze mają dobrze rozbudowaną górną część ciała i ręce. To ja chcę uzyskać to samo, ale ponieważ nie zamierzam skończyć na wózku, to lewą nogę cisnę wzmacniająco, a jutro zamierzam uderzyć w rowerek albo dłużej, albo interwałowo, czyli mocniej,  bo wtedy zarąbiście szybko wzrasta moc.

Dorka opowiadała mi, jak się uczepiłam pytająco o (i tu najlepsze, bo nie wiem o czym, więc będę próbować to sobie przywołać) ...o...metodzie z PNFu: [i tu ściemniam, uwaga] skurcz na skurczu? Napięcie na napięciu? Genialnie skuteczna metoda. Dorka podłożyła mi rękę pod lewe kolano i kazała podnosić rzepkę, wciskając kolano w glebę jak najmocniej, a potem nagle moja biedna nieruchawa lewiczka sama zgina się w kolanie! A do tej pory musiałam sobie pomagać rękami, żeby ją zgiąć.

Opisuję tak dokładnie, bo może ktoś nie maa kasy na rehab i to się może komuś przydać, to nie boli mnie, żeby się tym podzielić.

 

A Adam Ferency nie jest zły z tym czytaniem w sumie, tylko trzeba się nastawić na uważne słuchanie. Doktor Jachu zwolnił się w szpitalu dziś, chociażby po to, żeby Dorke wpuścić, bo Aga na pogrzebie dziś. I to doktor przyniósł mi kolejną książkę z tacianej serii kryminałów (tych co była "Chemia śmierci") Simona Becketta: "Zapisane w kościach". Na zmianę, albo słucham, albo czytam.

13:04, annablack
Link

Love bites, love bleeds..It's bringing me to my knees...tarara...fajna gitarka...Słucham w kółko jednego kawałka dla fragmentu z gitarrą;). Jak miłość tak kąsa, to nie dziwota, że całe życie uciekam przed. Raz w to bagno wpadłam, ale chyba przez nieuwagę:].

 

Dziś też rehab, jak zwykle mi się nie chce, a przecież motywacja jest. A wczoraj niechcący zablokowałam Życzliwego chcącego mi pomóc pana, bo wysłał smsa zaczynającego się od „Aneczko, czemu uciekasz ?”(chyba, bo z głowy lecę). Spięłam się, że to koleś, który sobie wmówił, że mnie kocha. Tylko on do mnie per Aneczko pisze, a ponieważ nie rozpoznaję numerów, myśląc, że to znowu on, choć przecież jeden jego numer już zablokowałam, zablokowalam od razu i ten. A potem była wtopa, jak pan napisał do mnie na FB zdziwiony, że mu odpisałam „Pomyłka.” I czemu jego smsy nie dochodzą. Bo Cię, dobry człowieku, zablokowałam. Za niewinność.

 

Już naprawiłam, przeprosiłam... Uch. Nie mów do mnie Aneczko, bo cię zablokuję!

 

Ale lenistwo we mnie pulsuje, jajks! I jak tu ćwiczyć?

 

09:36, annablack
Link
wtorek, 06 października 2015

Jednak widzę, że przez ten miesiąc bez komputera dużo się zmieniło. Inaczej jakoś świat postrzegam;). I jeszcze ta spowiedź po pól roku. Mocne. Najpierw wyłączyłam laptopa, A teraz piszę notkę w telefonie... Tak się uzależniłam.

Aha, jeszcze coś: Nie mam zapisanych większości telefonów. Z kim nie gadalam, to nie mam jego numeru i mogę osobę wziąć za jakieś call Center i nie odebrać. Podejrzewam, ze nie raz tak zrobiłam. Ewentualnie smsa informacyjnego możecie mi wysłać,to nie potraktuje kogoś za pomyłkę ;).

20:00, annablack
Link Dodaj komentarz »

Dzielna dziewczynka, wytrzymałam rehab. Nawet, przy ćwiczeniach wchodzenia lewą nogą na pakę z pamperami (mam na szpitalny byt, jak leżę na korytarzu po punkcji, a obecnie nieotwarta paka służy jako element ćwiczebny, udający wysoki stopień) wyszło mi to dwa razy, tak od niechcenia. Czyżby się trochę utorowało? Ruch się utorowywuje;).

Cały czas się cieszę, że cisnę rehab codziennie. I że nie mam infekcji w czasie, kiedy infekcje mają wszyscy. Z wielu niewiarygodnych rzeczy się cieszę. I z tego, że jak wczoraj słuchając Koronki do Miłosierdzia Bożego w Radiu Maryja (którego raczej nie słucham) roześmiałam się tylko raz. Modulowane głosy mnie rozśmieszają, więc muszę wtedy zagłuszać to swoim beznamiętnym;)głosem i jest wtedy ok. Jest w porządku jak skupiam się, żeby mówić słowa modlitwy z pamięci, wtedy się nie śmieję. Radio Maryja jest dla mnie dobre, kiedy traktuję je tylko, albo aż, jako źródło modlitw, transmisji radiowej mszy, ale w całą resztę publicystyczno-światopoglądową nie wchodzę.

12:54, annablack
Link
poniedziałek, 05 października 2015

Mmm..przeczytana „Chemia śmierci”. „Mężczyzna, który się uśmiechał” przerwany z niesmakiem po trzecim rozdziale, bo, jako amatorka głosu, nie zdzierżyłam Adama Ferencego, który bardzo manierycznie czytał tę książkę. Jeszcze dam mu szansę jutro. W końcu to aktor, może jeszcze się wczuje. Chociaż nie, wczuty to on, niestety, jest, może manierę porzuci.

Przy okazji znalazłam linijkę ze ściągami z chemii. Wiadomo, że przetrwanie w biol-chemie dla takiego matoła z chemii musiało być ciężkie...I – jak widać – było. Ale ze wspomaganiem dałam radę;).

Do 17:00 ćwiczyłam nakazane bezruchy (takie ćwiczenie lubię najbardziej;)) i już mam wolne.

 

Czekają jeszcze dwie książki z tego kompletu, które zwinęłam padre, ale są w drugim pokoju, a ja, bez chodzika, w okresie, dosyć nieruchawa;). Polazłabym może, ale nie chce mi się tyłka ruszyć. Wystarczy, że nie odwołuję rehabu, gdy krew mnie zalewa. Duma mnie rozpiera z tego dorosłego podejścia do sprawy.

Niezbyt dorośle nie odebrałam jak dzwoniła mama. Byłam akurat 20 stron do końca książki...No i po prostu nie mogłam przerwać...

 

18:20, annablack
Link

 

Cienko mi się ćwiczyło, aż sprawdzałam wczoraj w necie, czy miesiączka faktycznie ma wpływ na esem, czy sobie wmawiam, jak zwykle. Z reguły w esemie odwoływałam wtedy rehab, w zdrowiu chodziłam do pracy, przecie. Aha, jak byłam zdrowa, to jeszcze nie pracowałam. No to jak byłam mało chora, mniej niż 5 edss, znaczy, to nie odwoływałam. I dziś stwierdziłam, że nie ma pieszczenia się z sobą, rehab być musi, rowerek być musi, bo chodzenie normalne ma być! Wytrzymałam...37 minut, w tym na rowerku 6 minut i 300 m, no ale coś było. Juto będzie gorzej, pożegnałam Dorkę, z uśmiechem.

 

A Janek już wrócił. Wiedziałam, że pochrzaniłam. Teraz 6 tygodni ma medycynę rodzinną, czyli lajcik. Wyszedł ze szpitala o 10:30 :-). Mocno będzie na internie, ale to nie teraz.

 

Czuję się jakbym mieszkała w serialu „Przyjaciele” - nasza trójka tylko mieszka w domu. No i dwa psy;-). Taki fajny luz. Doktor Dżej powiedział wczoraj, że jestem fajna, w ogóle wszyscy jesteśmy fajni.

Heh. I skromni. Takie geny;-).

11:45, annablack
Link
niedziela, 04 października 2015

Hm.

 

Przyszła rano Kasia z Jasiem.

 

Ja: Kobieta! Kasiu, chodź, pomożesz mi się umyć.

Będę mogła normalnie, na golasa, a nie w kostiumie. Prysznic biorę zawsze w parze. I tylko z kobietami.;)

Spokojnie, orientacji nie zmieniłam. I właśnie dlatego, że nie zmieniłam, przy facecie się wstydzę rozebrać do mycia i już.

 

Prawda taka, że od Kasi wymagałam tylko, żeby, jak ją zawołam, rzuciła mi ręcznik na dno, co by się nie ślizgać i żeby się oparła całą sobą o chodzik, jak z komory zalewu wychodziłam i chciałam się przytrzymać chodzika właśnie. Bo chodzik lekki. Ja mam wszystko lekkie, poza sobą – chodzik, wózek, na którym i tak po piętrze nie pośmigam, albo tylko po piętrze, więc w sumie po co, uchwytów wyjściowych nie mam, dlatego chodzik.

 

Idę z pokoju pod prysznic w łazience: Kasia do Jasia zaszokowana, że tak sprawnie idę. Kasia, nawet po dobie leżenia plackiem nic się dla mnie nie zmieniło. Dalej chodzę, tylko przez słabiznę nożną spowodowaną odstawieniem rowerka, chwilowo z chodzikiem.

 

Jak jęknęłam Jachowi, że nie chcieli mi wstawić chodzika do pokoju, tylko stoi na końcu korytarza, usłyszałam od prawie doktora, że dobrze, bo bym śmigała gdzie bądź, albo chciała ćwiczyć.

Ja? Chciała ćwiczyć? Przepowiedz sobie jeszcze raz zdanie, które właśnie powiedziałeś.

A, dziś skończę czytać„Chemię śmierci", a na jutro mam audiobooka „Mężczyzna, który się uśmiechał.” Całkiem jak ja. Tytuł mi się spodobał.

11:59, annablack
Link
sobota, 03 października 2015

”Kruszyna zaczął się cofać do tyłu [...]” usłyszałam w 29 czy 30 rozdziale „Złego” i od razu: Panie Tyrmand gramy w takie same wygłupy językowe? Ja to mogę, nawet nie polonistka, a zwykły kulturoznawca, ale Panu chyba nie przystoi;). Chyba, że jak zwykle czegoś nie rozumiem. Jak nie rozumiem i tak ma być, to sorry. Odsłuchałam „Złego” i chyba będę musiała jeszcze raz, bo wszystko mi się pomerdało. I nie wiem, kto zabił;). No ale 600 stron powieści zjeść uszami w dwa dni, to sporo. Klimat odebrałam, ostatni rozdział był bardzo poruszający, powalił mnie i pewnie będzie mi się to śniło.

 

Chuliganów zawsze się bałam, a oni na mnie reagowali jakoś 'odwrotnie'. Dało mi do myślenia jak mijałam typa w drodze na uczelnię, a on mnie spytał ile biorę za noc. Quoi? Litości, ja się nawet nie rozgalałam, nie epatowałam, skromne dziewczę byłam. No, chyba, że to przeciwieństwo przyciągało. Albo miażdżący wzrok;).

 

Tak czy inaczej, nie mam już książki czytanej. Muszę wyjść na korytarz, a bez chodzika może być trudno. Specjalnie mi nie dali do pokoju, żebym się nie ruszała, jak nikogo nie ma. I właśnie dlatego codzienny rehab to moja jedyna szansa na ruch.

 

Padre na gudbaj mi rzucił: Bądź grzeczna. Możesz nie ćwiczyć, jak nikogo w domu nie ma? Grrrr, będę sobie wmawiać, że leżę w wyrze, bo mam infekcję. Tyle, że wszyscy wokół mają, a ja nie. Dr Jan zasmarkany na potęgę i prychający....do szpitala na głodniaka jeździ, w niejedzeniu też jestem dziś dobra. Właśnie zjadłam mój drugi posiłek dnia, z nadzieją, że przytyję, zresztą, Jan musi mieć mózg do pracy, a ja muszę mieć do zaniku tylko;).

 

Aha, jestem dumna, że rozwijam się religijnie, bo dziś zaczęłam mówić o 15:00 koronkę do miłosierdzia Bożego. Dziesiątkę różańca mam na nadgarstku, przydatne. Miłosierdzie, tak, tego mi trzeba.

 

Aha, jutro idę pod prycho w kostiumie, żeby się brata nie wstydzić. Do poniedziałku nie wytrzymię. Dlaczego ja nie mam siostrzyczki...Wiem, bo zawsze się chce to, czego się nie ma.

 

 

 

 

19:56, annablack
Link

Spoko, nie dzieje się nic, miesiąc nie miałam  kompa. Teraz mam, ale zdążyłam się odzwyczaić...

Wczoraj, zanim wstawiłam notkę na blog, trochę ze sobą walczyłam, nie  czując potrzeby używania laptopa.

Miesiąc wytrzymałam, zaczęłam słuchać "Złego" - ja czytam bardzo powoli, nie wiem, jak dałam radę przebrnąć przez studia, na których  czytało się dużo i przeczytać wszystko. Nie tracąc roku;). Równolegle dozuję sobie "Chemię śmierci", zostało mi jeszcze 1/3 książki.

I tak, napisałam notkę, być może przerażającą  dla niektórych. Kasiu, ja nie wpadam w histerię, od dawna nie łykam różowych, sytuację traktując jako przejściową, bo to tak ekstremalnie nagła zmiana, nie poparta złymi badaniami krwi czy kiepską odpornością, którą, o dziwo, mam jak dzwon. Tłumaczę sobie, że tak teraz jest i tyle.

A o łazienkowych przejściach napisałam tylko dlatego, żebyście uwierzyli, że jak ktoś chory, to niekoniecznie ma zrobioną pod niego łazienkę i mieszka jednopoziomowo. Może być tak, że miała być big love i miałam nigdy nie musieć wracać do piętrowego domu rodzinnego, pokój mając na piętrze;), a łazienkę mając...no, na ile mogli, dostosowali. Przecież nie ma już wanny, z której w pewnym momencie padre musiał mnie wyciągać, bo sama nie mogłam wyjść. Jest kabina, z zydelkiem rozkładanym ze ściany, żeby nie zajmował miejsca, takim jak w pociągach na korytarzach bywały, jak ja jeszcze jeździłam pociągami. Co mogli, to zrobili, ale ja jestem tylko jedna, a ich czworo. Dom dla zdrowych ludzi, tyle.

Nie mam wątpliwości, że z tego  wylezę, dwa tygodnie ćwiczę codziennie, w przyszłym też będę, a jak kasa się skończy naumiem się ćwiczyć sama i jakoś będzie. Ja się szybko uczę;).
 
Okazuje się, że komputer trzeba też umieć sobie wybrać. Ja wybrałam sobie model, żeby w sieci nie można było do niego znaleźć sterowników. Nie istniały żeby one;). Nie wiem skąd dr Jan wyczaił jakieś, ale sprawiły, że stan mojego komputera oceniany był w Panelu Sterowania na jeden w ośmiostopniowej skali:). No ale działa? Działa. Oczywiście na siódemce, nie na dziesiątce. 

Tak więc, spokojnie. Teraz jest taki etap życia. Ale i to minie.

09:27, annablack
Link
piątek, 02 października 2015

Mogę się już zalogować na blogu z kompa. Dr Jan, jak to lekarz - wszystko leczy, więc z komputerem też sobie poradził lepiej, niż serwis Asusa. Choć ten ostatni wymienił mi ekran/wyświetlacz - moim zdaniem nic mu nie było, ale jak dawali, to czemu nie wziąć.

Jachu mieszka z nami w "pokoju Czechowa", czyli pokoju kawowym, czyli moim byłym pokoju. Na razie poznał się z grupą stażową, poznał  panie pielęgniarki, pana ordynatora hmmm...interny? Nie wiem. Bardzo zadowolony. Bez kitu,na konsylium24 (wiem od mamy, bo tam wstęp mają lekarze;))staż w Garwolinie umieścili na pierwszym miejscu. Czyli, jak się uczyć bycia lekarzem w praktyce, to tylko  tam.

U mnie? Fizycznie kiepsko. Pytam Małgo: Czemu muszę z chodzikiem? Bo masz za słabe nogi. Yhm. Zabawne jest, że mojej prawej ręki boi się perkusistka. No, cios zadany prawą mógłby uszkodzić. To dzięki butelkom. A nogi? Heh, rowerek musi być mocno grany.

Rodziciele wybywają na tydzień do Krynicy Górskiej, Nie ćwicz sama, jak nikogo nie będzie, Uszkodzisz się, a jak będziesz sama, to nikt ci nie pomoże. Dziś mija miesiąc jak siedzę na piętrze. Ćwiczyć też nie mogę, bo jutro pewnie jestem sama, a ryzykowne ruchy na wysokościach są ryzykiem. Ja się nie boję, ale oni się boją.

O kwestii łazienkowej jęczałam Grześkowi: Do łazienki się nie wjedzie, bo stopień. A nawet gdyby go nie było, to brodzik prysznica jest na wysokościach;), więc trzeba dawać  kroka, żeby wejść. Gdybym nawet chciała wjechać wózkiem, wejść z chodzikiem, to do kabiny prysznicowej się nie zmieszczę. Jest tam taki uchwyt, więc wejdę sama, ale już wyleźć sama się boję, bo w powietrzu nie wisi żaden uchwyt. I tak, mam rodzeństwo, obydwie sztuki z reguły na stanie, ale nie będę przy facetach, nawet braciach, nawet lekarzach (to brat w końcu!) świecić golizną. Kobieta mi potrzebna. Aga dopiero w poniedziałek. Do tego czasu jak na biwaku, myję się chusteczkami.

Taki lajf. Co pan zrobisz, ludzie mają gorzej.

A najlepszym nawet nie miałam się z kim podzielić. Po pół roku wyspowiadałam się, bo ksiądz mnie nawiedził. Najlepsze było na końcu: Jeszcze coś?!   Chyba się śpieszył:). I zgromił mnie, że nie mam na ścianach świętych obrazków, a ten obrazek MB Pompejańskiej, do którego  się modlę taki mały....Jak pochwaliłam się, że noszę krzyżyk na szyi, a wcześniej nigdy, usłyszałam, że dojrzałam;). Obrazka na ścianie nie chcę, ale krzyżyk nad drzwiami już mam obiecany.

Dorota życzyła mi wytrwałości. Dziękuję:).Tego wszystkim życzę, bo wytrwałość jest najtrudniejsza.

20:11, annablack
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 września 2015

"Nastepny do raju" - moja pierwsza odsłuchana książka. Wybrałam naszego buntownika, bo cenię prostotę przekazu. Prosty język każdy zrozumie, nawet ja. Podobało mi się, że czytał Seweryn, bo co aktor to aktor. A teraz coś innego.

Aha. Ci, którzy widzieli mnie kiedyś i myślą, że jest u mnie tak samo,powiem tylko, że nie jest. Szczęśliwi,którzy mają lajtowe esem. i nie piszcie mi,że to niemożliwe- w życiu wszystko jest możliwe. Baj.

 

17:27, annablack
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 września 2015

O rany,ooo ranyyy. Słucham płyt sprzed..ile ja mam teraz? Będzie 34 w listopadzie. Płytki sprzed 13 lat,bo miałam 21 jak wróciłam ze stypendium i tak nagrywałam cokolwiek bądź:D. Tak sobie słucham.. Ech, gęba mi się cieszy

UPDATE:

Kochana pan doktor młodsza:) przysłała mi wypis, kartę badań ze szpitala. I skierowanie do IPINu na oddział rehabilitacji.

Okazało się, że krew mam bardzo w normie,a EDSS taki sam jak cztery lata temu,co miałam chyba PML- 6,5.

19:01, annablack
Link Dodaj komentarz »

Mam! Po tym jak oddałam mamie swojego discmana na płyty z audiobookami ("bo ja przecież mam wieżę"- już nie mam), sobie teraz kupiłam po taniości z rokiem gwarancji. Grundiga za sześć dych z przesyłką.

I co Ania zrobiła? Odpaliła płytę (testowo, dla sprzętu),która wpadła jej w ręce. I już wiem jaka muza kojarzy mi się ze zdrowiem. Taka, po którą poszłam z Gocławia na stadion. Z buta, bo wtedy wszędzie łaziłam z buta. Komunikacja była przereklamowana. I wolniejsza ode mnie;). A płytą była PAKTOFONIKA "Kinematografia :). Zdziwko, co?

Jak już polazłam do regału, żeby wziąć pojemnik z płytami, to już wiem co będę robić do końca dnia ;).

Aha.Siadłam na rowerek. Za pierwszym razem samodzielnego pedałowania było całe 100m w 5 minut. Dziś było dziesięć razy tyle,1000m w niecałe 10 minut.I nie jestem specjalnie zmęczona. Podoba mi się to. Ja po prostu lubię odpoczywać.

12:00, annablack
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 września 2015

Mam znaleźć muzę, za czasów której byłam zdrowa, a nie malo chora. Hm, Majka Jeżowska?

Mama po łbie (duchowo, my się nie bijemy;)) mi dała, że mam zaufać Gosi,ona wie co robić, ma jakiś plan uruchamiania mnie i dzieje się to w odpowiednim momencie do zdobytych umiejętności. Mieszkanie jest takie i do takiej sytuacji muszę się funkcjonalnie dostosować. I tyle.

Dziś msza z modlitwą o uzdrowienie u łódzkich jezuitów, o 18.

Pono mój laptop jutro wraca, Niestety, Aga jest tylko do 12, bo się rehabilituje, jak laptop przyjedzie .w złym czasie, nikt go nie wpusci. Taka sytuacja.

15:22, annablack
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 504


ministat liczniki.org


hit counters

A to jest moje, bliskie mi bardzo czytadło:
Anna Bartuszek Z widokiem na Mont Blank
Gdzie się fikcja z prawdą przeplata.